Powrót do strony Historia
 

ROK SZKOLNY 2007/2008

 

 

WRZESIEŃ 2007

3 września 2007 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008. W tym dniu podobnie jak wszystkie dzieci w Polsce rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tej ważnej chwili towarzyszył nam sztandar. Zaśpiewaliśmy także hymn naszej szkoły. Do zgromadzonych na boisku uczniów, rodziców i nauczycieli przemówiła Pani Dyrektor Jolanta Sawicka. Szczególnie serdecznie powitała najmłodsze dzieci: uczniów dwóch klas zerowych oraz pierwszoklasistów. Wszystkim złożyła też życzenia  na nowy rok szkolny. Nie zabrakło też krótkiej części artystycznej - uczniowie zaprezentowali dwa tematycznie związane z tą uroczystością wiersze. Spotkania z wychowawcami w klasach uprzytomniły wszystkim uczniom, że nadszedł czas nauki.

 

14 września 2007 – Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata”. Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2007" odbyła się w wrześniowy weekend, w dniach 14,15,16 września 2007 roku. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmi: Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

 

22 września 2007 - Uczeń klasy 6b Michał Sieradzki został finalistą Maratonu Matematycznego organizowanego przez Instytut matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

26 września 2007 - Wyjście do kina na film "Katyń" -Uczniowie klas VI wraz wychowawcami pod opieką pani Małgorzaty Plaminiak obejrzeli w Multikinie przy placu Grunwaldzkim nowy film Andrzeja Wajdy pt. "Katyń". Film opowiada o śmierci polskich oficerów w lesie katyńskim w czasie II wojny światowej.

 

PAŹDZIERNIK 2007

27 września 2007 - wybory Rzecznika Praw Ucznia- W dniu dzisiejszym przeprowadzono wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie rozpoczęło się o godzinie 830 i trwało do godziny 1230. Najwięcej głosów otrzymała uczennica klasy 6d - KATARZYNA KOLANOWSKA i to ona w roku szkolnym 2007/2008 pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

 

27 września 2007 - wybory Rzecznika Praw Ucznia - W dniu dzisiejszym uczniowie wybierali  Rzecznika Praw Ucznia. Głosowanie rozpoczęło się o godzinie 830 i trwało do godziny 1230.

 
27 września 2007 - Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski  zorganizował dla uczniów klas IV - VI dyskotekę szkolną. Było bardzo fajnie i wesoło. Dyskoteka była udana, a wszyscy bawili się świetnie.
 
13 października 2007 - Sukces we Wrocławskim Marszu Matematycznym na Orientację. Uczniowie: Iga Karbiowiak (klasa VI d), Wojciech Płatek (klasa VI d) i Michał Sieradzki (klasa VI b) zajęli I miejsce we Wrocławskim Marszu Matematycznym na Orientację. Główną nagrodą był udział uczniów w XX Turystycznym Marszu na Orientację. Odbył się on w Łodzi 13 X 2007 roku, gdzie nasi uczniowie również zajęli I miejsce. Uczniowie zostali do Marszu przygotowani przez panią Joannę Sobczyńską i Krystynę Andrzejewską.
 
14 października 2007 - Święto Edukacji Narodowej  - Dzień Nauczyciela.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października 2007 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej podczas której Pani dyrektor Jolanta Sawicka podziękowała wszystkim za pracę, a następnie szczególnie wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczyła nagrody. Klasa Va pod kierunkiem pań praktykantek przygotowała parafrazy znanych reklam telewizyjnych. Oczywiście scenki nawiązywały do sytuacji szkolnych. Wyszło prawie wspaniale... prawie robi wielką różnicę.

     W tym też dniu dziękowaliśmy odchodzącej na emeryturę Pani Marii Siemańskiej - kierownikowi gospodarczemu za długoletnią pacę w naszej szkole. Były podziękowania, zapewnienia, wzruszenia... łzy. Pożegnaliśmy także woźnego - Pana Stanisława Kircunia.

 
20 października 2007 - Pasowanie pierwszoklasistów i piknik rodzinny. W tym roku spotykaliśmy się 20 października 2007. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na uczniów. Po tej uroczystości uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się wspólnie na Pikniku Rodzinnym. Nasze „żółtodzioby” (klasy I –sze)  zostały oficjalnie przyjęte do wspólnoty szkolnej.
 
30 października 2007 -Dzień Misia. Stary niedźwiedź mocno śpi. My się nie boimy- dobrze się bawimy…”- śpiewały dzieci. A gdzie? W Szkole Podstawowej nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu. Z inspiracji Dyrektora Szkoły, p. Jolanty Sawickiej, doszło 30 października 2007r.do sympatycznego spotkania. Uczniowie klas drugich i grup zerowych, w ramach przygotowań do obchodów Światowego Dnia Misia, bawili się wspólnie z przedszkolakami wrocławskich Przedszkoli nr 25 i 77. Wszystkie dzieci wspólnie szukały zagubionego  misia biorąc udział  w różnorodnych konkurencjach: rozwiązywały zagadki, układały puzzle. Miały okazję popróbować swoich sił w konkurencji przeciągania liny oraz sprawdzić swoją sprawność w jeździe na hulajnodze.  Julka Szatko z klasy 4b przeczytała dzieciom samodzielnie ułożoną bajkę o misiu, który zawędrował do przedszkola i bardzo mu się tam podobało. Dużo pracy dzieci włożyły w przygotowanie portretów swoich własnych misiów podczas warsztatów plastycznych. Cały czas wytrwale pomagał im szkolny Miś Brzuchatek.     W nagrodę każdy z uczestników spotkania otrzymał medal „Przyjaciel Misia Brzuchatka” a prace wykonane przez dzieci zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki mogły się przekonać, że szkoła jest miejscem, gdzie wiele można się nauczyć również dzięki dobrej zabawie. Beata Łopatniuk